Ads, Analytics, Marketing

Vienos žinios visuomenė

Buvo gaisras Alytuje, trumpai sumirgėjo Zapyškio bažnyčia, po to galėjome stebėti, kaip senos aktualijos apie sugrąžintą „bėglę“ pasirodo ne tokios ir aktualios. Jei pavartytume šios dienos žiniasklaidą, tai tokios vienos visuotinės žinios nerastume. Kokia Jūsų šios dienos aktualija?

Taip, nuolat aplink mus sklando temos ir žinios, kurios tarsi savaime suprantamos, kurios aktualios nuo sostinės barų iki provincijos mokyklų, nuo visų žinių portalų iki tarptautinių asmeninių skambučių. Kalbame apie tai, dalinamės nuorodomis, drąsesni net imasi sunkaus komentatorių darbo. Kartais taip atrodo, kad tikrai jėgų užtenka tik vienai žiniai.

Įdomiausia tai, kad, kai pirmadienio ryte kuri nors tiriamosios žiniasklaidos komanda į viešumą paleidžia žinią, panašiu metu vyksta dar daugybė atakų, kurių pagalba stengiamasi atkreipti mūsų dėmesį, įpiršti tą aktualumo virusą, kuris paskui nepaleidžia bent kelias dienas. Kartais tokios pastangos taip ir nepasiekia adresatų. Tada nutinka kaip tiems muzikos kūriniams, kuriuos siūlo atrasti „Forgotify“ platforma.

Suplanuotos reklamos kampanijos, kurias kuria profesionalai, turi būtų ir tariamų saugiklių, kurie leidžia išvengti  rizikos būti nustumtam nuo žinių ir žinučių scenos. Joje vietos tikrai nėra daug, tad klaidos neatleidžiamos. Strategijų tokia gausybė kaip „Instagram“ filtrų, tik reikia pasirinkti tinkamiausią, viską suplanuoti iki menkiausių smulkmenų ir imtis darbo. Taip, dar galima tikėtis, kad būsi pakankamai įdomus ir žinia apie tavo veiklą pasklis organiškai. Tik reikia prisiminti, kad šitose lenktynėse dalyvauja ne tik „veiklos“, bet ir „veikos“, kurios visuomenei įdomios nors tu ką. O, jei dar kokia nelaimė, kaip minėtasis gaisras, jei politika… vietos yra tik vienai žiniai, tad galimai dorybėms čia nėra vietos.

Bet čia ne vieta pesimizmui, reikia tik kryptingai dirbti. Taip dirbo Juozas ir Jūs dabar turite jo džemerį, o gal net suknelę, taip Jūs dovanas šiais metais pirksite „Lidl“ parduotuvėje. Tikėtina, kad ir vieno iš mūsų klientų prekes ar paslaugas rinksitės greitu laiku. Gerai, kad vienos žinutės visuomenė turi tiek galimybių rinktis.